Zeměpisná olympiáda – výsledky školního kola

Znáte průměrnou salinitu moří a oceánů? Víte, kterým směrem se otáčí Země kolem své osy? Slyšeli jste o tragédii vysychajícího Aralského jezera? Tyto a mnohé další informace a znalosti museli umět využít žáci při školním kole zeměpisné olympiády. Uskutečnilo se v pondělí 30. ledna 2017. Žáci soutěžili ve třech kategoriích. Vítězové postupují do okresního kola, které se koná 21. února.

Výsledky:

Kategorie A (6. ročník)

1. Ondra Hlavička 39 bodů

2. Matěj Štěpánek 37 bodů

3. Leona Hamříková 29 bodů

Na dalších místech se umístili Vojta Balnar, Nikola Šutaríková a Nela Švůgrová.

Kategorie B (7. ročník)

1. Lucka Adamovská 62,5 bodu

2. Tom Pavliska 61 bodů

3. Adéla Adamovská 55,5 bodu

Na dalších místech se umístili Amálka Molová, Petr Gondek, David Lyčka, Terka Kocubová a  Katka Ztratilová.

Kategorie C (8. a 9. ročník)

1. Markéta Musilová 58,5 bodu

2. Mikuláš Barta 53 bodů

3. Pavlína Zanášková 50,5 bodu

Další místa zaujali Petra Zanášková, Vašek Špok, Adam Nevický, Matyáš Malík, Matěj Bill, Marek Zdráhal, Kristýna Gežová a Barča Mihoková.

Vítězům blahopřeji a přeji štěstí v okresním kole a všem ostatním děkuji za účast. Za rok zase u školního kola nashledanou.

Zdraví Jiří Andrys