Čtrnáctidenní ozdravný pobyt

Aktuality, Důležité

Čtrnáctidenní ozdravný pobyt žáků – neinvestiční dotace z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší (dále jen Fond)

Vzhledem k tomu, že se v loňském roce přihlásilo na ozdravný pobyt celkem 205 žáků a výše přidělené účelové neinvestiční dotace z Fondu činí 576.000,– Kč, je v tomto okamžiku možno poskytnout každému žákovi příspěvek ve výši cca 2.809,– Kč. Předběžná kalkulace celkových nákladů na žáka činí cca 6.500,– Kč.

V souladu s platným školním vzdělávacím programem připravujeme dva ozdravné pobyty, vždy v délce trvání 14 dnů:

• ozdravný pobyt pro žáky 1. stupně (3. – 5. ročník): předpokládaný termín březen – duben 2017;
  • ozdravný pobyt pro žáky 2. stupně (6. – 9. ročník) s výukou lyžování a snowboardu: předpokládaný termín únor 2017.

Přesnou výši nákladů a termíny pobytů budeme znát po ukončení výběrového řízení připraveného v souladu s podmínkami Fondu. Veřejná zakázka na dodavatele služeb bude zadána v elektronické aukci.

Konečná výše příspěvku na žáka bude tedy stanovena po odevzdání závazných přihlášek obsahujících souhlas s předpokládaným doplatkem.

Žáci, kteří nastoupili na naši školu od tohoto školního roku, se mohou přihlásit jako náhradníci.

Jako náhradníci budou vedeni i žáci, kteří se rozhodli přihlásit až v říjnu 2016.

Žáci, kteří se ozdravného pobytu nezúčastní, budou mít běžnou výuku v ZŠ.

Mgr. Petra Kalousková, ředitelka školy