Ozdravné pobyty – akt. informace

• Podána žádost o 2 pobyty (plánujeme pro 1. stupeň: škola v přírodě – v dubnu 2017, 2. stupeň: lyžařský a snowboardový, příp. turistický výcvikový kurz – v únoru 2017).
  • Přesný termín a místo pobytu bude po případném přidělení příspěvku součástí zadávacího řízení pro veřejnou zakázku.
  • Výše příspěvku na 1 dítě se řídí celkovou částkou a počtem účastníků, kterou škola jako dotaci obdrží. Výše podpory činí maximálně 6.000,– Kč na jednoho žáka.
  • Minimální délka ozdravného pobytu je 14 dnů, včetně příjezdu a odjezdu, v období od 1. listopadu do 30. dubna.
  • Projednání požadavků škol, které zřizuje statutární město Ostrava (příspěvkové organizace městských obvodů), se předpokládá do 18. 10. 2016.
  • Bylo doručeno celkem 39 žádostí o poskytnutí příspěvku na ozdravné pobyty v celkovém objemu 29.574.000 Kč. Z Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší je možno uvolnit z rozpočtu města na realizaci ozdravných pobytů “jen” přibližně 16 miliónů korun.