Ostrava – město divadel

V několika právě uplynulých týdnech se 2 družstva složená z žáků devátých tříd zúčastnila soutěže Ostrava – město divadel. Soutěž probíhala dvoukolově. V prvním kole měli žáci vytvořit medailon umělce, který měl v minulosti nebo má v současnosti nějakou spojitost s ostravskými divadelními scénami. Ve druhém kole, které se konalo na půdě organizátora soutěže – ZŠ a MŠ Ľ. Štúra v Ostravě Porubě, museli žáci zápasit s časem a svými vědomostmi, které se točily právě kolem tématu ostravských divadel.

V nabité konkurenci se jedno naše družstvo umístilo na 11. místě a jedno dokonce na 5. místě celkového hodnocení soutěže.

Družstva soutěžila v tomto složení:

• Dominik Mihok, Martin Prošek, Lukáš Cieslar, Matěj Hoza (Dominika ve 2. kole zastoupila Tereza Tučná);
  • Dominika Dvořáková, Dominika Karasová, Tereza Köglerová, Michaela Tranová.

Právě dívky z druhého družstva si svou reprezentací naší ZŠ vysoutěžily návštěvu divadelního představení Quo vadis. Představení se uskutečnilo 19. května 2016 v divadle Jiřího Myrona.

Prohlédněte si soutěžní prezentace, výsledkovou listinu i fotografii z divadelního představení.

Mgr. Dan Fešárek