Turistický kroužek: Suchdol – Studénka

V sobotu 26. března 2016 jsme absolvovali s turistickým kroužkem další z řady výletů po krásách Moravskoslezského kraje. Vzhledem k tomu, že se jednalo o sobotu o velikonočních prázdninách, nebyla účast nijak hojná. Vlastně se výletu zúčastnili jen dva žáci ze školy – Filip Trojka a Petr Gondek s bratrem a rodiči.

Cestou jsme navštívili zámek v Kuníně, kde jsme obdivovali zejména venkovní výstavu výrobků z plechu a ze železa. Jak je ostatně patrno i z fotografií, výstavku jsme si i docela užili. Plánovali jsme navštívit i zámek v Bartošovicích; ten byl však zatím pro veřejnost uzavřen, proto se chlapci doslova a do písmene vyřádili v místní restauraci, kde „okupovali“ klasický kulečník. Asi po 2 hodinách, strávených v místním restauračním zařízení jednak hrou, jednak konzumací objednaných pokrmů, jsme vyrazili z Bartošovic do Studénky, odkud jsme se pak dopravili až domů do Ostravy.

Výlet se nám líbil a už se těšíme na další zážitky.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dan Fešárek

 

Menu