Vánoční jarmark na SŠSS

Aktuality
Ve čtvrtek 17. prosince 2015 jsme na Střední škole společného stravování v Ostravě-Hrabůvce sestavily jsme 2 soutěžní družstva pro disciplínu “Pečení vánočky” – 7.B Gita Kludková, Sabina Rakošanová a Lucka Petrová, za 8.A Petra Zanášková, Klárka Martínková a Sabina Mikulová. Hned na startu bylo těsto poněkud roztékavé, moc nedrželo tvar. První pokus byla vánočka pletená z 5 pramínků, osmačky vsadily na klasiku – 3 copánky na patra.

Pečení bylo moc “na divoko”, vánočky se poněkud připekly a praskly. Nicméně do časového limitu jsme se vešly, obsadily jsme 4. a 6. místo a chuťově byly vánočky skvělé ještě druhý den! Průvodci nám ve volném čase ukázali školu, cvičné kuchyně a dílny, zkusily jsme si modelování figurek, zdobení perníčků, skládání ubrousků. Ve stáncích jsme si mohly nakoupit vánoční drobnosti, chuťové buňky nám naladily i opékané klobásy na grilu a smažené bramborové placky.
Prostě skvělý den plný vánoční inspirace!
Holky z 8.A
Fotografie si můžete prohlédnout TADY.