Halda Ema – turistický kroužek

V sobotu 12. prosince 2015 se uskutečnil již tradiční výlet na haldu Emu. Sraz byl stanoven tradičně – 10.00 hod. u divadla Antonína Dvořáka v centru Ostravy. Tentokrát jsme zvolili odpočinkovou a hlavně bezpečnou trasu kolem řeky Ostravice.

Procházeli jsme úzkým, částečně travnatým pásem mezi hrázní zdí a řekou, což prakticky vylučovalo jakoukoli nesnáz. Po hladké zdi a studených kamenech se nikomu šplhat nechtělo a spadnout v tom chladném počasí do řeky si každý rozmyslel. K úpatí haldy jsme nakonec dorazili po 2 hodinách směrem od ZOO, samotný výstup už byl jen třešničkou na dortu. Po občerstvení a společném focení jsme se pak vydali zpět vstříc civilizaci. Ještě jsme se chvíli zdrželi na dětském hřišti nahoře na Slezské Ostravě a pak jsme si to zamířili rovnou na náměstí v centru Ostravy na vánoční trhy, kde jsme si dali rozchod. Domů jsme se pak už dostali po své vlastní ose. Závěrem bych chtěl pochválit dětské účastníky výletu (tentokrát chlapeckou sestavu ve složení Dominik Vidlička, Ríša Čimbura, Petr Gondek a Filip Trojka) za vzorné chování a poděkovat doprovodu z řad rodičů (manželé Gondkovi, pan Petr Čimbura) za obětavou pomoc. Všichni se těšíme na další společné zážitky.

Mgr. Dan Fešárek

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Menu