Za paní učitelkou Kožušníkovou

Vážení rodiče, milí žáci!

Zase nám prázdniny uběhly jako voda a stojíme na prahu nového školního roku. Učitelé, vychovatelé i ostatní zaměstnanci finišují s přípravami, aby vše mohlo bez problémů začít. Nikdy to není jen rutina, vždy se po prázdninách, nabiti novou pozitivní energií, snažíme začínat nově a neotřele.

Letošní prázdniny pro náš sbor bohužel nebyly jen příjemným časem odpočinku. Nikoho z nás by v loňském školním roce nenapadlo, že se v září již nesetkáme s paní učitelkou Blankou Kožušníkovou. Ve 2. pololetí se u ní objevily zdravotní potíže a paní učitelka se začala léčit. Ještě stále vidím její úsměv a vzpomínám si na radost, kterou jí připravily v nemocnici pozdravy a obrázky jejích žáků.

Vážná nemoc ale postupovala velmi rychle a 1. srpna 2015 naše kolegyně navždy odešla.

Paní učitelka u nás ve škole pracovala na 1. i na 2. stupni, byla třídní i ve speciálních třídách. Setkávali jste se s ní v hodinách angličtiny, organizovala zájezdy, ozdravné pobyty. Určitě se vám vybaví hodně zážitků a vzpomínek. Věnujme tedy také společnou tichou vzpomínku její památce.

Člověk je stále součástí našeho života, pokud má místo v našem srdci.

Petra Kalousková

Blanka Kožušníková