Ochrana člověka ze běžných rizik a mimořádných událostí

Aktuality

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 proběhla akce „Ochrana člověka ze běžných rizik a mimořádných událostí“. Jako každým rokem bylo i letos cílem projektu prohloubit připravenost žáků na mimořádné události a rizikové situace, se kterými se mohou v životě setkat.

Do projektového dne byla zařazena témata jako první pomoc, evakuace, požáry, integrovaný záchranný systém či pravidla silničního provozu. Projekt byl uskutečněn formou vycházky do terénu, kde žáci plnili pod vedením vyučujících úkoly s danou tématikou. Letos jsme zvolili směr k řece Ostravici, podél níž mohly nejzdatnější třídy dojít až do cíle, který byl naplánován na vlakovém nádraží Paskov.

Vzhledem ke krásnému počasí, které po celý den panovalo, si žáci odnesli nejen nové informace a zkušenosti, ale i hezké zážitky z příjemně stráveného dne a dobrý pocit z turistického výkonu.

Zprávu o průběhu projektu ve třídě 1.A najdete TADY, informace o třídě 3.B najdete TADY.

Mgr. Dita Nitschmannová