Jak jsme slavili Den Země

Aktuality

Je ráno 22. dubna 2015, venku krásně svítí sluníčko a my,  třídy 6.A a 6.B, vyrážíme na oslavu. Jakou? Naše Země přece slaví svátek. Školní lavice jsme vyměnili za procházku probouzejícím se Bělským lesem a za zpěvu ptáčků míříme na Náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu. Zde už bylo pro nás připraveno mnoho stanovišť s úkoly. Jakými?

Umíme třídit odpad, poznáme ryby v našich řekách, zvířata v našich lesích…? Jak jsou znečištěny řeky v našem okolí? A co jsme si při plnění uvědomili?

Zemi máme jen jednu a nežijeme zde sami, ale spousta dalších živých tvorů. A ne vždy se k Zemi a zvířatům chováme hezky. Pěstujme si k ní proto kladný vztah už od dětství. Choďme více pěšky a nezatěžujme životní prostředí dopravními prostředky, třiďme odpad, neznečišťujme řeky, sbírejme starý papír…

Za splněné úkoly jsme byli odměněni drobnými dárky – klíčenky, magnetky, pexeso… Velmi jsme také přivítali možnost občerstvení. Bylo to krásné dopoledne.

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Žáci 6.A a 6.B v hodině slohu