Stáří očima ostravských dětí a mládeže 2014 – 7. místo pro Terezku Slovákovou

Dne 10. dubna 2014 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků 2. ročníku literární a výtvarné soutěže „Stáří očima ostravských dětí a mládeže 2014“. Vyhlášení výsledků se konalo pod názvem Setkání uměleckých nadějí v zasedací síni Nové radnice v Ostravě.

Soutěž organizoval debatní klub My 50+ s Knihovnou města Ostravy a Slezskoostravskou galerií. Záštitu nad soutěží převzal náměstek primátora statutárního města Ostravy, ing. Martin Štěpánek, Ph. D. Literární soutěže se zúčastnilo přes 300 dětí a mládeže ze 13 základních škol Ostravy. Naši školu reprezentovaly práce děvčat: Petry Šulcové z 5. B (Sladká babička), Adély Giňové ze 4.A (Moje babička) a Terezy Slovákové ze 4. A (O dědečkovi a babičce).

Porota vybrala práci Terezky Slovákové. Ve své věkové kategorii byla mezi 11 oceněnými na 7. místě. A to je veliký úspěch! Dostala diplom a dárky, ale nejdůležitější je, že se její vyprávění nejvíce líbilo babičce a dědečkovi.

Blahopřejeme i paní učitelce Mgr. Ludmile Šolcové, která děvčata na soutěž připravovala.

Článek na webu Ostrava.cz si můžete přečíst TADY.

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.