Čokoládová vařečka 2013 – jak jsme soutěžili a vařili…

Letošní ročník soutěže Čokoládová vařečka 2013 byl velmi výjimečný – 15. v pořadí, a navíc s množstvím speciálních cen a také hostů, kteří soutěži přišli vzdát hold a povzbudit účastníky. V těžké konkurenci a nabitém programu se zvlášť dobře umístila naše Dominika Pavelová (8.A), která získala speciální cenu ředitele SŠSS „Za gastronomickou nápaditost svého pokrmu“ (originální recept si můžete prohlédnout TADY).  Atmosféru soutěže asi nejvíce čtenářům přiblíží samotný účastník – Filip Mihok ze třídy 8.A.

„Moje pocity před soutěží nebyly příliš zvláštní. Byl jsem klidný, snažil jsem se sestavit si přesný postup úkolů, co a jak začnu dělat první, a co zas poslední. Ale po chvíli jsem zjistil, že je mi to k ničemu, protože jak jsem se dostal na řadu a měl si připravit všechny potřebné suroviny k vaření v přípravné kuchyňce, tak tam nebyl ani čas se podívat, co bych měl udělat první. Prostě to šlo automaticky, na zdržování nebyl čas. Jakmile uteklo 25 minut na přípravu, přesunul jsem se do sálu, kde už se mělo vařit pro porotu. Abych pravdu řekl, tak ta spousta lidí, co se na mě dívala jako na nějakou atrakci, mě zas tak moc neznervózňovala. Nebyl ani čas se soustředit na okolí, jenom sem tam jsem si musel pohlídat čas, abych vše stihl v limitu. Asi 6 minut před koncem kola jsem měl všechno hotovo, už mi jenom zbyl čas na to, abych to, co jsem tak pracně tvořil, mohl předvést porotě a vyfotit se s mistrovským dílem na talíři do čestné galerie účastníků. Porota byla milá, jen se mě ptali na pár věcí, které jsem s nasazením a s humorem odpověděl, pak jsem se jen rozloučil a šel si uklidit svůj nepořádek v přípravné kuchyni. Po pracném úklidu mi už jenom zbývalo čekat na výsledky. Asi po necelé hodině čekání byly výsledky zpracovány, tak jsme si šli všichni soutěžící nastoupit do řady do hlavního sálu. Nejdřív se pronesla úvodní řeč, potom nám rozdávali diplomy za účast a všichni jsme dostali dárkové balíčky, které sponzorovala firma Vitana. A po rozdání všech diplomů a dárkových balíčků se rozdávaly hlavní ceny těm nejlepším.  Klasicky 3 nejlepší výherní místa, za která se rozdávaly poháry (zlatý, stříbrný a bronzový) a 2 speciální ceny –  za vzhled a nápaditost a cena starosty Ostravy-Jih.  Musím ze slušnosti zmínit, že spolužačka ze třídy dostala také jednu z těchto cen, a to za vzhled. A po tom všem ještě něco na závěr pronesl starosta, rozloučení a pak už jenom převléct z bílého úboru a HURÁÁÁ domů.“

Napsal Filip Mihok ze třídy 8.A

Všechny žáky do soutěže Čokoládová vařečka již mnoho let perfektně připravuje Mgr. Naděžda Střalková.

Všem děkujeme za reprezentaci naší školy.

Fotografie ze soutěže najdete TADY. Video najdete TADY.

Recept Dominiky Pavelové na Kuřecí mexické tacos najdete TADY.

Diplom Dominiky Pavelové a Filipa Mihoka si můžete prohlédnout TADY. Diplom Patrika Kubiše najdete TADY.