Simi a Carl – rodilí mluvčí ve výuce angličtiny

Ve čtvrtek dne 14. března 2013 navštívili výuku anglického jazyka v sedmém, osmém a devátém ročníku Simi a Carl Hickey z Anglie.

Simi je původem z České republiky a bývalou absolventkou naší školy. Do Anglie odjela před devíti lety pracovat jako au-pair, seznámila se tam s Carlem a před čtyřmi lety se za něj provdala. Momentálně pracuje jako zdravotní sestra v nemocnici v Londýně a do České republiky jezdí jednou ročně společně s Carlem navštěvovat své rodiče a přátele. Carl je Angličan pocházející z Londýna, je bývalým hráčem rugby a zajímá se o historii a vědu. Je zastáncem tradičních anglických zvyků, ale velice rád přijal kulturní zvyklosti České republiky a obzvláště miluje tradiční české jídla, zejména svíčkovou s knedlíkem.

Simi a Carl seznámili naše žáky formou krátké prezentace se základními informacemi o Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, ukázali nejzajímavější památky Londýna, vysvětlili školský systém v Anglii a povykládali o prázdninách a Vánocích. Po této prezentaci měli možnost žáci pokládat své dotazy – po počátečním ostychu se otázky jen hrnuly. Obzvláště žáci sedmého ročníku měli své dotazy připraveny, mezi všemi zazářila Sára Němcová ze třídy 7.B, která měla dokonce připravenou krátkou řeč v anglickém jazyce.

Simi a Carl Hickey měli z našich žáků radost a byli mile překvapeni jejich schopností komunikace v anglickém jazyce. Za tuto poučnou a milou návštěvu jim oběma moc děkujeme!

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Mgr. Martina Tomaníková