Tematické cvičení Hasičského záchr. sboru ve školní družině

V úterý 24. dubna 2012 proběhlo v budově školní jídelny a školní družiny mimořádné tematické cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Děti ze všech oddělení ŠD MUDr. Lukášové i ŠD Klegova 27 si spolu se svými vychovatelkami vyzkoušely téměř“naostro“, jak to vypadá, když se ozve znamení, že hoří a je nutno v co nejkratší době opustit objekt.

Každodenní pravidelný program byl tak ve 14.15 hod. přerušen vyhlášením nebezpečí požáru a byla zahájena okamžitá evakuace všech osob z budovy. Jednotlivá oddělení školních družin postupně bez zbytečné paniky vycházela ven únikovým východem rovnou na přilehlé sportovní hřiště, kde vychovatelky přepočítaly všechny své svěřence.  A aby celé cvičení opravdu prověřilo i připravenost hasičů, zůstala ve třídě v 1. patře schovaná jedna dívenka. Pak už celá družina spolu se zaměstnankyněmi školní kuchyně čekala netrpělivě na příjezd hasičů. Ten se oproti očekávání poněkud zpozdil, takže za zvládnutí požární evakuace zaslouží děti z družiny spolu s vychovatelkami jedničku s hvězdičkou a hasiči spíše dvojku s odřenýma ušima. Po několika minutách se ale konečně objevilo známé červené hasičské auto v plné parádě i s houkačkou. Z vozu vyskákala posádka zdatných požárníků, kteří ihned provedli kontrolu shromážděných žáků a zaměstnanců a začali prohlížet jednotlivé místnosti v budově, jestli někde nezůstaly uvězněné osoby. Prověřeny byly také všechny uzávěry vody a plynu, jističe elektřiny a samozřejmě průchodnost únikových východů. „Uvězněnou princeznu“ Hanku Petráskovou požární jednotka brzy našla, vyvedla rychle ven z budovy a pak se všichni mohli podívat zblízka na zásahové vozidlo a pokládat nejrůznější všetečné dotazy.

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Mgr. Petra Kalousková