Předškoláci a barvy podzimu

Na začátku dnešního setkání (čtvrtek 24. listopadu 2011) načapaly děti z MŠ Klegova Kazimíra u tabule. Kreslil. To by nebyl Kazimír, kdyby měl všechno v pořádku. V ruce držel modrou pastelku a vybarvoval sluníčko. Kdo to kdy viděl… modré sluníčko!? Ještě že ho děti opravily. Zastyděl se a pak celou hodinu tiše sledoval, jak to vlastně s barvičkami je.

Děti pracovaly s interaktivní tabulí. Předvedly Kazimírovi, že citron je žlutý, třešně červené a sněhulák bílý. V další části hodiny některé šikovné děti zarecitovaly a zazpívaly básničky a písničky o podzimu. Sklidily velký potlesk. Je vidět, že ve školce rozhodně nezahálí a paní učitelky je na školu dobře připravují.

Také závěrečná část – dokreslování barevného listí na podzimní strom – šla dětem skvěle. Některé děti si dokonce dokázaly své kresbičky podepsat. Na samotný konec hodiny se děti fotily. Snad co nejdříve fotky zpracujeme a šup s nimi na tyto stránky. Proto… sledujte pravidelně.

Samostatný web projektu Předškolák Lukášek najdete TADY.

Mgr. Eva Panáčová