Hornická desítka 2011 – běželi jsme ve Frýdku-Místku

I v letošním roce jsme se v sobotu 5. listopadu 2011 zúčastnili 26. ročníku Hornické desítky, tradičního svátku sportu ve Frýdku-Místku. Tohoto závodu se zúčastnila mini výprava z naší školy – dva členové sportovního kroužku, který vede Mgr. Josef Zajíc.

Mládež běžela okruh na 836 m okolo Národního domu ve Frýdku-Místku poblíž bývalého autobusového nádraží. Okruh sousedí s parkem a řekou Ostravicí, která si pomalu plynula zalitá podzimním sluncem. Závodu se celkem zúčastnilo 2050 závodníků ve všech kategoriích, a tak byl překonán rekord z roku 2010.

Z naší školy se závodu zúčastnila Terezka Köglerová ze třídy 5.B, která v kategorii děvčat ročníku 1999 obsadila 15. místo! V kategorii chlapců ročníku 2000 běžel za naši školu Tomáš Janoš také ze třídy 5.B, který ve velmi náročné konkurenci doběhl na 17. místě! Oba se snažili. Pak ještě běželi závod na 1 km běhu Pro zdraví. Byli jedni z 520 účastníků tohoto běhu a „vyběhli si“ krásné modré tričko s emblémem Hornické desítky.

Děkujeme jim oběma za reprezentaci naší školy!

Oba dva žáky na soutěži doprovodil, vyfotil a tento článek napsal Mgr. Josef Zajíc

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.