Zúčastnili jsme se Běhu naděje 2011 – foto

Aktuality, Sport

V pátek 30. září 2011 se žáci naší školy (7. a 9. ročník) zúčastnili charitativní akce Běh naděje 2011. Akci organizačně připravili Mgr. Roman Olša a Ing. Šárka Onderková.

Co je Běh naděje?

• Nová sportovně společenská humanitární akce inspirující se úspěšnou akcí pořádanou na podporu výzkumu rakoviny – BTF, která v ČR probíhala v letech 1993 – 2007 a na níž Běh naděje volně navazuje.
  • Dobrovolná humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou. Jeho účelem je absolvovat předepsanou trať (udělat něco pro své zdraví), finanční – získat z příspěvků účastníků finanční prostředky na výzkum rakoviny, solidární – vyjádření solidarity s nemocnými, preventivní – pravidelným pohybem a správnou životosprávou udělat něco pro své zdraví a předcházet onkologickým i ostatním civilizačním onemocněním.
  • Trať je možno absolvovat jakýmkoli způsobem – chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, s kočárkem, se psem atd. – podle vlastních sil.
  • Může se zúčastnit každý bez omezení – občané všech věkových kategorií, od seniorů po novorozence.

Další informace o Běhu naděje najdete TADY.

Velké fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Náhled fotografií: